W2E142-BB05-28 ebm-papst
  • Part Number: W2E142-BB05-28
  • Manufacturer Name: ebm-papst
  • Description: FAN AXIAL 115VAC 172X150X38MM
  • Category: AC Fans
  • Status:
  • More about W2E142-BB05-28 ebm-papst
    W2E142-BB05-28 ebm-papst
    W2E142-BB05-28 is manufactured by ebm-papst and is categorized in the AC Fans category. W2E142-BB05-28 is described as FAN AXIAL 115VAC 172X150X38MM. Perfect Parts is a supplier of Thermal Support Devices and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by ebm-papst
    ---> AC Fans from all manufacturers
    ---> Thermal Support Devices by sub category
  • More About  AC Fans
    Thermal Support Devices
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT