D3G160-DA05-02 ebm-papst
  • Part Number: D3G160-DA05-02
  • Manufacturer Name: ebm-papst
  • Description: FAN BLOWER 226X214MM 48VDC WIRE
  • Category: DC Fans
  • Status:
  • More about D3G160-DA05-02 ebm-papst
    D3G160-DA05-02 ebm-papst
    D3G160-DA05-02 is manufactured by ebm-papst and is categorized in the DC Fans category. D3G160-DA05-02 is described as FAN BLOWER 226X214MM 48VDC WIRE. Perfect Parts is a supplier of Thermal Support Devices and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by ebm-papst
    ---> DC Fans from all manufacturers
    ---> Thermal Support Devices by sub category
  • More About  DC Fans
    Thermal Support Devices
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    View
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM