RT0603DRD078K2L Yageo
  • Part Number: RT0603DRD078K2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 21,952
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RT0603DRD078K2L Yageo
    RT0603DRD078K2L Yageo
    RT0603DRD078K2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603DRD078K2L is described as RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Manufacturer Name
    Assmann
  • Description
    USB MINI CAR CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    View
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA