RC0603FR-076R8L Yageo
  • Part Number: RC0603FR-076R8L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 6.8 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 16,020
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RC0603FR-076R8L Yageo
    RC0603FR-076R8L Yageo
    RC0603FR-076R8L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0603FR-076R8L is described as RES SMD 6.8 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE