RC0402FR-079M76L Yageo
  • Part Number: RC0402FR-079M76L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 9.76M OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC0402FR-079M76L Yageo
    RC0402FR-079M76L Yageo
    RC0402FR-079M76L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0402FR-079M76L is described as RES SMD 9.76M OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH