RC0402FR-072R49L Yageo
  • Part Number: RC0402FR-072R49L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.49 OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC0402FR-072R49L Yageo
    RC0402FR-072R49L Yageo
    RC0402FR-072R49L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0402FR-072R49L is described as RES SMD 2.49 OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT