RC0402FR-072M7L Yageo
  • Part Number: RC0402FR-072M7L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.7M OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 21
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RC0402FR-072M7L Yageo
    RC0402FR-072M7L Yageo
    RC0402FR-072M7L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0402FR-072M7L is described as RES SMD 2.7M OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT