RC0402FR-072M74L Yageo
  • Part Number: RC0402FR-072M74L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.74M OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 16,464
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RC0402FR-072M74L Yageo
    RC0402FR-072M74L Yageo
    RC0402FR-072M74L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0402FR-072M74L is described as RES SMD 2.74M OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    View
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM