NKN400JR-73-0R91 Yageo
  • More about NKN400JR-73-0R91 Yageo
    NKN400JR-73-0R91 Yageo
    NKN400JR-73-0R91 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN400JR-73-0R91 is described as RES 0.91 OHM 4W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM