NKN100FR-73-0R16 Yageo
  • More about NKN100FR-73-0R16 Yageo
    NKN100FR-73-0R16 Yageo
    NKN100FR-73-0R16 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN100FR-73-0R16 is described as RES 0.16 OHM 1W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.