NCR50SKR-52-100R Yageo
  • More about NCR50SKR-52-100R Yageo
    NCR50SKR-52-100R Yageo
    NCR50SKR-52-100R is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NCR50SKR-52-100R is described as RES 100 OHM 1/2W 10% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    View
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE