KNP100JR-73-43R Yageo
  • Available: 6,395
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KNP100JR-73-43R Yageo
    KNP100JR-73-43R Yageo
    KNP100JR-73-43R is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. KNP100JR-73-43R is described as RES 43 OHM 1W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"