KNP100FR-73-47R Yageo
  • Available: 81,899
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KNP100FR-73-47R Yageo
    KNP100FR-73-47R Yageo
    KNP100FR-73-47R is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. KNP100FR-73-47R is described as RES 47 OHM 1W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"