FRM-50JR-52-270R Yageo
  • More about FRM-50JR-52-270R Yageo
    FRM-50JR-52-270R Yageo
    FRM-50JR-52-270R is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FRM-50JR-52-270R is described as RES 270 OHM 1/2W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE