FMP100JR-52-16K Yageo
  • Available: 45,220
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FMP100JR-52-16K Yageo
    FMP100JR-52-16K Yageo
    FMP100JR-52-16K is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FMP100JR-52-16K is described as RES 16K OHM 1W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.