FKN50SJR-52-1R5 Yageo
  • Available: 5,072
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FKN50SJR-52-1R5 Yageo
    FKN50SJR-52-1R5 Yageo
    FKN50SJR-52-1R5 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN50SJR-52-1R5 is described as RES 1.5 OHM 1/2W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"