FKN400FR-73-0R1 Yageo
  • More about FKN400FR-73-0R1 Yageo
    FKN400FR-73-0R1 Yageo
    FKN400FR-73-0R1 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN400FR-73-0R1 is described as RES 0.1 OHM 4W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V