FKN100FR-73-0R15 Yageo
  • More about FKN100FR-73-0R15 Yageo
    FKN100FR-73-0R15 Yageo
    FKN100FR-73-0R15 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN100FR-73-0R15 is described as RES 0.15 OHM 1W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.