CC0805KRX7R7BB683 Yageo
  • Part Number: CC0805KRX7R7BB683
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 13,406
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    View
    Vector
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V