AC0805JR-076R8L Yageo
  • Part Number: AC0805JR-076R8L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AC0805JR-076R8L Yageo
    AC0805JR-076R8L Yageo
    AC0805JR-076R8L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AC0805JR-076R8L is described as RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM