AC0805JR-075R1L Yageo
  • Part Number: AC0805JR-075R1L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 5.1 OHM 5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AC0805JR-075R1L Yageo
    AC0805JR-075R1L Yageo
    AC0805JR-075R1L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AC0805JR-075R1L is described as RES SMD 5.1 OHM 5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"