AC0805FR-071M1L Yageo
  • Part Number: AC0805FR-071M1L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 1.1M OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AC0805FR-071M1L Yageo
    AC0805FR-071M1L Yageo
    AC0805FR-071M1L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AC0805FR-071M1L is described as RES SMD 1.1M OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"