9C04021A7872FLHF3 Yageo
  • Part Number: 9C04021A7872FLHF3
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 78.7K OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about 9C04021A7872FLHF3 Yageo
    9C04021A7872FLHF3 Yageo
    9C04021A7872FLHF3 is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. 9C04021A7872FLHF3 is described as RES SMD 78.7K OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"