QSB15048WS15 XP Power
  • Part Number: QSB15048WS15
  • Manufacturer Name: XP Power
  • Description: DC-DC CONVERTER, 150W, WIDE 8:1
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about QSB15048WS15 XP Power
    QSB15048WS15 XP Power
    QSB15048WS15 is manufactured by XP Power and is categorized in the DC/DC Converters category. QSB15048WS15 is described as DC-DC CONVERTER, 150W, WIDE 8:1. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    View
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED