IEU0248S15 XP Power
  • Part Number: IEU0248S15
  • Manufacturer Name: XP Power
  • Description: DC-DC CONV, 2W, 2:1 INPUT, DIP8
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about IEU0248S15 XP Power
    IEU0248S15 XP Power
    IEU0248S15 is manufactured by XP Power and is categorized in the DC/DC Converters category. IEU0248S15 is described as DC-DC CONV, 2W, 2:1 INPUT, DIP8. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by XP Power
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT