070GQCA0160F Westcode Semi
  • Part Number: 070GQCA0160F
  • Manufacturer Name: Westcode Semi
  • Description: Product Description: Fuse, 160A, 660VAC, aR, DIN43653 80mm C-C
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about 070GQCA0160F Westcode Semi
    070GQCA0160F Westcode Semi
    070GQCA0160F is manufactured by Westcode Semi and is categorized in the Fuses category. 070GQCA0160F is described as Product Description: Fuse, 160A, 660VAC, aR, DIN43653 80mm C-C . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Westcode Semi
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U REAR ANGLES 1 SET
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    View
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM