NXPSC06650DJ WeEn Semi
  • More about NXPSC06650DJ WeEn Semi
    NXPSC06650DJ WeEn Semi
    NXPSC06650DJ is manufactured by WeEn Semi and is categorized in the Zener Single Diodes category. NXPSC06650DJ is described as DIODE SCHOTTKY 650V 6A DPAK. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"