WL-BFL255-DW12 Wamco
  • Part Number: WL-BFL255-DW12
  • Manufacturer Name: Wamco
  • Description: Indicator, Panel Mount, 2 LEDs, White, 12 VDC, Single-Sided, 40 Lm
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about WL-BFL255-DW12 Wamco
    WL-BFL255-DW12 Wamco
    WL-BFL255-DW12 is manufactured by Wamco and is categorized in the Panel Mount Indicators category. WL-BFL255-DW12 is described as Indicator, Panel Mount, 2 LEDs, White, 12 VDC, Single-Sided, 40 Lm. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Wamco
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP