WL-6091QD3X-24V Wamco
  • Part Number: WL-6091QD3X-24V
  • Manufacturer Name: Wamco
  • Description: LED Ind .38 Amber 24V-28V Flush Lens .187 QCT - Disney Indicator
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about WL-6091QD3X-24V Wamco
    WL-6091QD3X-24V Wamco
    WL-6091QD3X-24V is manufactured by Wamco and is categorized in the Panel Mount Indicators category. WL-6091QD3X-24V is described as LED Ind .38" Amber 24V-28V Flush Lens .187 QCT - Disney Indicator. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"