WL-2191L1-24V Wamco
  • Part Number: WL-2191L1-24V
  • Manufacturer Name: Wamco
  • Description: Indicator, Pnl-Mnt; LED; Red; 0.31 in.; 24V; Lens, High Hat; 22AWG Wire Leads
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about WL-2191L1-24V Wamco
    WL-2191L1-24V Wamco
    WL-2191L1-24V is manufactured by Wamco and is categorized in the Panel Mount Indicators category. WL-2191L1-24V is described as Indicator, Pnl-Mnt; LED; Red; 0.31 in.; 24V; Lens, High Hat; 22AWG Wire Leads. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Wamco
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    View
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"