WL-19211252 Wamco
  • Part Number: WL-19211252
  • Manufacturer Name: Wamco
  • Description: INDICATOR, PNL-MNT; LED IND 10MM 12VDC YELLOW, BLK CHROME BEZEL
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about WL-19211252 Wamco
    WL-19211252 Wamco
    WL-19211252 is manufactured by Wamco and is categorized in the Panel Mount Indicators category. WL-19211252 is described as INDICATOR, PNL-MNT; LED IND 10MM 12VDC YELLOW, BLK CHROME BEZEL. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Wamco
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"