WL-1090QC1-28V Wamco
  • Part Number: WL-1090QC1-28V
  • Manufacturer Name: Wamco
  • Description: Indicator, Pnl-Mnt:Incandescent; Red; 0.50 In; 28V; Lens, High Hat; 0.187 Terminals
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about WL-1090QC1-28V Wamco
    WL-1090QC1-28V Wamco
    WL-1090QC1-28V is manufactured by Wamco and is categorized in the Panel Mount Indicators category. WL-1090QC1-28V is described as Indicator, Pnl-Mnt:Incandescent; Red; 0.50 In; 28V; Lens, High Hat; 0.187 Terminals. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE