WL-1090C5-28V Wamco
  • Part Number: WL-1090C5-28V
  • Manufacturer Name: Wamco
  • Description: Indicator, Pnl-Mnt:Incandescent; Green; 0.50 In; 28V; Lens, High Hat; 22AWG Wire Lead
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about WL-1090C5-28V Wamco
    WL-1090C5-28V Wamco
    WL-1090C5-28V is manufactured by Wamco and is categorized in the Panel Mount Indicators category. WL-1090C5-28V is described as Indicator, Pnl-Mnt:Incandescent; Green; 0.50 In; 28V; Lens, High Hat; 22AWG Wire Lead. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    View
  • Manufacturer Name
    Assmann
  • Description
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    View
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    Patco Electronics
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V