RC55Y-15KBI WELWYN
  • Available: 1,055
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RC55Y-15KBI WELWYN
    RC55Y-15KBI WELWYN
    RC55Y-15KBI is manufactured by WELWYN and is categorized in the Through Hole Resistors category. RC55Y-15KBI is described as RES 15K OHM 0.25W 0.1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by WELWYN
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"