PCF0402R-1K8BT1 WELWYN
  • Part Number: PCF0402R-1K8BT1
  • Manufacturer Name: WELWYN
  • Description: RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 26,181
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCF0402R-1K8BT1 WELWYN
    PCF0402R-1K8BT1 WELWYN
    PCF0402R-1K8BT1 is manufactured by WELWYN and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PCF0402R-1K8BT1 is described as RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by WELWYN
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE