PCF0402-12-10KBT1 WELWYN
  • Part Number: PCF0402-12-10KBT1
  • Manufacturer Name: WELWYN
  • Description: RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 17,441
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCF0402-12-10KBT1 WELWYN
    PCF0402-12-10KBT1 WELWYN
    PCF0402-12-10KBT1 is manufactured by WELWYN and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PCF0402-12-10KBT1 is described as RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by WELWYN
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM