LRCS0402-R05FT10 WELWYN
  • Part Number: LRCS0402-R05FT10
  • Manufacturer Name: WELWYN
  • Description: RES 0.05 OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about LRCS0402-R05FT10 WELWYN
    LRCS0402-R05FT10 WELWYN
    LRCS0402-R05FT10 is manufactured by WELWYN and is categorized in the SMD Chip Resistors category. LRCS0402-R05FT10 is described as RES 0.05 OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by WELWYN
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE