CSW-BSI0-01-L120V WEG Electric
  • Part Number: CSW-BSI0-01-L120V
  • Manufacturer Name: WEG Electric
  • Description: Product Description: PUSHBUTTON, MOM, WHT, EXTD, 120V AC FULL VOLTAGE LED, 1NC, 22mm MOUNTING
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CSW-BSI0-01-L120V WEG Electric
    CSW-BSI0-01-L120V WEG Electric
    CSW-BSI0-01-L120V is manufactured by WEG Electric and is categorized in the Pushbutton Switches category. CSW-BSI0-01-L120V is described as Product Description: PUSHBUTTON, MOM, WHT, EXTD, 120V AC FULL VOLTAGE LED, 1NC, 22mm MOUNTING . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by WEG Electric
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)