VS-40HFR40 Vishay Semiconductor
  • More about VS-40HFR40 Vishay Semiconductor
    VS-40HFR40 is manufactured by Vishay Semiconductor and is categorized in the Zener Single Diodes category. VS-40HFR40 is described as DIODE GEN PURP 400V 40A DO203AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"