VS-40HFL60S02 Vishay Semiconductor
  • More about VS-40HFL60S02 Vishay Semiconductor
    VS-40HFL60S02 is manufactured by Vishay Semiconductor and is categorized in the Zener Single Diodes category. VS-40HFL60S02 is described as DIODE GEN PURP 600V 40A DO203AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM