BZX55C5V1-TR Vishay Semiconductor
  • More about BZX55C5V1-TR Vishay Semiconductor
    BZX55C5V1-TR is manufactured by Vishay Semiconductor and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZX55C5V1-TR is described as DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Vishay Semiconductor
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"