BZG05C7V5TR Vishay Semiconductor
  • More about BZG05C7V5TR Vishay Semiconductor
    BZG05C7V5TR is manufactured by Vishay Semiconductor and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZG05C7V5TR is described as DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM