BZD27B160P-M3-08 Vishay Semiconductor
  • More about BZD27B160P-M3-08 Vishay Semiconductor
    BZD27B160P-M3-08 is manufactured by Vishay Semiconductor and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZD27B160P-M3-08 is described as DIODE ZENER 160V 0.8W DO-219AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK