BAS70-02V-V-G-08 Vishay Semiconductor
  • More about BAS70-02V-V-G-08 Vishay Semiconductor
    BAS70-02V-V-G-08 is manufactured by Vishay Semiconductor and is categorized in the Zener Single Diodes category. BAS70-02V-V-G-08 is described as DIODE SCHOTTKY 70V 100MA SOD523. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Vishay Semiconductor
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM