AZ23B36-E3-08 Vishay Semiconductor
  • More about AZ23B36-E3-08 Vishay Semiconductor
    AZ23B36-E3-08 is manufactured by Vishay Semiconductor and is categorized in the Zener Array Diodes category. AZ23B36-E3-08 is described as DIODE ZENER 36V 300MW SOT23. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Vishay Semiconductor
    ---> Zener Array Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Array Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)