100MT160PA Vishay Semiconductor
  • More about 100MT160PA Vishay Semiconductor
    100MT160PA is manufactured by Vishay Semiconductor and is categorized in the Bridge Rectifier Diodes category. 100MT160PA is described as DIODE BRDG 3PHS 1600V 100A INTPK. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Vishay Semiconductor
    ---> Bridge Rectifier Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Bridge Rectifier Diodes
    Diodes
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    SLOTTED BACKPLANE
    View
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"