Y0058535R000B9L Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
  • More about Y0058535R000B9L Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
    Y0058535R000B9L is manufactured by Vishay Foil Resistors / Vishay Precision and is categorized in the Through Hole Resistors category. Y0058535R000B9L is described as RES 535 OHM 0.3W 0.1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"