Y00583K65000F9L Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
  • More about Y00583K65000F9L Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
    Y00583K65000F9L is manufactured by Vishay Foil Resistors / Vishay Precision and is categorized in the Through Hole Resistors category. Y00583K65000F9L is described as RES 3.65K OHM 0.3W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE