AVT10006E6R000KE Vishay - Huntington Electric
  • More about AVT10006E6R000KE Vishay - Huntington Electric
    AVT10006E6R000KE is manufactured by Vishay - Huntington Electric and is categorized in the Adjustable Power Resistor category. AVT10006E6R000KE is described as RES ADJ 6.0 OHM 100W 10% LUGS. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay - Huntington Electric
    ---> Adjustable Power Resistor from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Adjustable Power Resistor
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM