AVT02506E250R0KE Vishay - Huntington Electric
  • More about AVT02506E250R0KE Vishay - Huntington Electric
    AVT02506E250R0KE is manufactured by Vishay - Huntington Electric and is categorized in the Adjustable Power Resistor category. AVT02506E250R0KE is described as RES ADJ 250 OHM 25W 10% LUGS. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay - Huntington Electric
    ---> Adjustable Power Resistor from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Adjustable Power Resistor
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE COVER
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM